Język:
Program „Dzieciństwo bez próchnicy”

Państwowa Medyczna Wyższa  Szkoła Zawodowa w Opolu zaprosiła nasze przedszkole do udziału w bezpłatnym projekcie, który jest skierowany do placówek przedszkolnych, które prowadzą edukację dzieci od 3 -6 lat. "Dzieciństwo bez próchnicy" to największy ogólnopolski program profilaktyki i edukacji stomatologicznej dla małych dzieci . Celem projektu jest poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku przedszkolnym. Biorąc udział w projekcie dzieci będą uczestniczyć w zajęciach zachęcających je do dbania o czystość i zdrowie swoich zębów i kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe.

W naszym przedszkolu w ramach tego projektu  odbył się przegląd zebów narazie w dwóch grupach.

W październiku w grupie IV, a  16. 12. 2015r. odbył się przegląd uzębienia w grupie V

Projekt "Dzieciństwo bez próchnicy" koordynowany jest przez szwajcarską firmę Swiss Contribution, która wraz z Ministerstwem Zdrowia prowadzi edukację, promocję i profilaktykę w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowaną do małych dzieci ich rodziców, opiekunów i wychowawców. Projekt ten jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami Unii Europejskiej.

Wramach tego projektu odbył się przegląd zębów na razie w dwóch grupach: IV i V

14  listopada 5 nauczycielek uczestniczyło w szkoleniu na temat "Profilaktyki jamy ustnej u dzieci"

W marcu tego roku dzieci z trzech grup: II, IV i V otrzymały szczoteczki i pasty oraz okolicznościowe ulotki. Czekamy jeszcze na dostawę szczoteczek do dwoch grup.

Copyright © 2011 FineCMS.pl - Design & Engine - strony www - TWWW
google5fbeffb7f803e126.html