Język:

 

witamy_825

SCENARIUSZ ZAJĘĆ Z WYKORZYSTANIEM CHUSTY ANIMACYJNEJ

 w grupie dzieci5,6- letnich

TEMAT ZAJĘCIA: Podróże przez cztery strony świata – zabawy z   

                                  chustą animacyjną

CELE:

-   zdobywanie pozytywnych doświadczeń w trakcie zabawy z grupą

-   rozwijanie precyzji ruchów i małej motoryki

-   ćwiczenie szybkiej reakcji na określony sygnał lub znak

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1.       Iskierka przyjaźni:  Iskierkę przyjaźni puszczam w krąg,

                                            Niechaj powróci do mych rąk.

2.       Lot samolotem: falowanie chustą nisko, wysoko, szybko, wolno

3.       Wizyta we Francji

·         Zabawy z piłką – celowanie małą piłką do środkowego otworu – „Bilard”

- próby wyrzucenia dużej  piłki poza chustę – „Przerzuć piłkę”

·         Zabawa w kolory – przebieganie pod chustą podanego przez nauczycielkę koloru

4.       Wizyta w Meksyku – przepłynięcie łódką utworzoną z chusty

·         Przejście przez wąską ścieżkę utworzoną z chusty i przez tunel

·         Zabawa  „Kogo brakuje”

·         Zabawa „Puszysty kot”

·         Zabawa  „Podajmy ręce”

·         Zabawa „Meksykańska fala”

5.       Wizyta w Indiach – przelot na latającym dywanie

·         Zabawa „Kolorowa gwiazda” – turlanie się w podanym kierunku, wstawanie, podnoszenie się, klękanie zgodnie z poleceniem nauczyciela trzymając się cały czas za ręce

·         Zwijanie i rozwijanie chusty

·         Zabawa „Kołdra”

6.       Zabawy w morzu

·         Zabawa „Rekin”

·         Zabawa „Rybak i rybka”

7.       Wizyta na Grenlandii

·         Zabawy ze śniegiem – tworzenie śniegu z gazet

·         Zabawy kulkami śniegowymi

·         Budowanie bałwana

8.       Podziękowanie uczestnikom zabawy

 

 

SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO DLA RODZICÓW I DZIECI

pt."Mamo! Tato! Ćwiczcie z nami!"

 

- opartego na twórczej metodzie ruchu rozwijającego dla dzieci Weroniki Sherborne oraz na Pedagogice Zabawy -

1. Cele

- zaspokojenie potrzeby ruchu, relaksacji, kontaktu fizycznego,

-rozwijanie świadomości własnego ciała i zaufania do siebie samego

-integrowanie dzieci i rodziców poprzez doświadczenia ruchowe,

2. Przebieg

-  Powitanie wszystkich w kole – piosenka "Witam was!"

-  Ćwiczenia w parach (rodzic - dziecko)

  • Ćwiczenia "z" - pchanie plecami partnera, turlanie, "Prowadzenie  „ślepca," ciągnięcie partnera po podłodze za ręce i nogi, próby utrzymania równowag i ciężaru ciała,
  • ćwiczenia „ przeciwko” - „Skała,” „Worek,” „Paczka, ”przygniatanie, plecy-w plecy,
  • ćwiczenia „razem” - „Wiosłowanie,” „Wahadło,” balansowanie z partnerem

-  Relaksacja przy muzyce – wykonanie masażu na plecach partnera ”Tak się pisze na maszynie...”,

-  Ćwiczenia twórcze – Pedagogika Zabawy -”Czy znasz magiczną liczbę 7?,”   „Misie,” „Lustro,” ”Zepsute zabawki,”

-  Ćwiczenia w grupie - „Tunel,”

-  Część końcowa - „Kołyska”  w parach

-  Pożegnanie rodziców i dzieci przez nauczycielki, podziękowanie za wspólną zabawę.

 

 

SCENARIUSZ ZAJĘĆ Z DZIEĆMI

3,4 – LETNIMI Z DOMINACJĄ DZIAŁALNOŚCI RUCHOWEJ

 

Miejsce ćwiczeń : sala gimnastyczna

Cele:

-            kształtowanie zręczności i koordynacji ruchowej,

-            prawidłowy chwyt woreczka,

-            nazywanie i opisywanie części ciała i twarzy swoich i innych,

Przybory: woreczki, kosz

Metoda: zadaniowa i zabawowa

 

Przebieg zajęć:

 

Ćwiczenia organizacyjno -  porządkowe  i dyscyplinujące:

  1. Powitanie – dzieci witają się różnymi częściami ciała
  2. Rozdanie woreczków -  podczas marszu każde dziecko otrzymuje woreczek od nauczycielki,
  3. „Pokaż mi swoją rączkę” -  zabawa podczas marszu wszystkie dzieci na  wskazane przez nauczycielkę części swojego ciała : głowa, ręce, nogi, brzuch, plecy, oczy, uszy, nos, usta, itp. kładą woreczek i starają się utrzymać prawidłową postawę podczas marszu,

 

Ćwiczenia kształtujące prawidłową postawę ciała:

  1. Przerzucanie woreczka z ręki do ręki,
  2. Ściskanie woreczka ręką prawą i lewą,
  3. Podawanie woreczka pod kolanem jednej i drugiej nogi,
  4. Podawanie woreczka między szeroko rozstawionymi stopami,
  5. Stanie w rozkroku, wzniesienie ramion, wypuszczenie woreczka, podniesienie,
  6. W siadzie skrzyżnym woreczek na głowie, skłony tułowia w przód i bok,
  7. Bieg z podrzucaniem i chwytem woreczka,
  8. Zabawa rzutna „Celuj do kosza”
  9. Zabawa z elementem czworakowania „Raki idą tyłem” -  dzieci czworakują tyłem , w taki sposób by utrzymać woreczek na plecach,

 

Ćwiczenia wyciszające i uspokajające:

  1. Dzieci dobierają się w pary i w siadzie rozkrocznym rzucają  sobie woreczki,
  2. Dzieci siadają do siebie tyłem i podają na zmianę woreczek,
  3. „Tu masz ....” – zabawa podczas której dzieci dobrane  w pary, kolejno proszą partnera o pokazanie części ciała i twarzy lub wskazują te części sami jednocześnie nazywając je
  4. Podziękowania różnymi ukłonami

 

Copyright © 2011 FineCMS.pl - Design & Engine - strony www - TWWW
google5fbeffb7f803e126.html